حتماً شما هم نام شرکت های مختلفی رو شنیدید و تصور می کنید که شرکت تعاونی هم مانند دیگر شرکت ‌ها است. اما باید به شما عزیزان بگوییم که این طور نیست و شرکت‌ های تعاونی نوع متفاوتی با شرکت های دیگر هستند یعنی شرکت های سهامی عام و خاص قطعاً تفاوت چشمگیری با شرکت تعاونی دارند. شرکت تعاونی در واقع به منظور برطرف نمودن نیاز شرکا و تامین مایحتاج و مخارج آن ها و هم چنین تولید و توزیع محصولات و در نهایت با هدف سودآوری برای شرکا همراه است. با این وجود می توان فهمید که این شرکت می ‌تواند در جهت تامین نیازهای افراد شرکت فعالیت کند. امروز نیز در خدمت شما عزیزان هستیم تا اطلاعات بیش تری در مورد شرکت تعاونی به شما بدهیم. بنابراین از شما عزیزان دعوت می کنیم که تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

https://www.mosalasonline.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-2/114071-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%A8%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%84%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%B1%D8%B3%D9%85%DB%8C

اعضای شرکت تعاونی چه کسانی هستند

برای ثبت و راه اندازی شرکت تعاونی لازم نیست افراد خاصی را انتخاب کنید و اینکه شرکت تعاونی می ‌توانند از افراد یک خانواده نیز تشکیل شده باشد. اما باید توجه داشت که هر یک از این افراد نقش مهم و خاصی در شرکت تعاونی خواهند داشت از این رو باید به شما عزیزان بگوییم که اعضای تشکیل دهنده شرکت تعاونی و نقش های آن ها به شرح زیر است:

·        همان طور که می دانید یکی از مهمترین بخش های شرکت تعاونی هیئت مدیره می باشد.

·        از دیگر اعضای شرکت تعاونی می توان مجمع عمومی را نام برد.

·        البته که بازرسان یا بازرس هم نقش مهمی در شرکت تعاونی ایفا می کند.

هریک از اعضایی که نام برده شد می‌ توانند در همه فعالیت ‌های شرکت دخالت داشته و نظر خود را بدهند. شرکت تعاونی در جهت تامین نیازها فعالیت می کند برای مثال شرکت ‌های تعاونی وجود دارند که کود شیمیایی و بذر مناسب را برای زمین های کشاورزی روستاییان را تامین نموده و میان آن ها توضیح می کنند. با این حال می توان فهمید که هدف از ثبت شرکت تعاونی چیست و برای چه فعالیت می کند.

هزینه و ثبت شرکت تعاونی

قطعا شما عزیزان هم می دانید که برای انجام تمام کار های خود باید هزینه‌ای بپردازد که ثبت و راه اندازی شرکت تعاونی هم از این دست مستثنا نیست. در واقع شما عزیزان برای ثبت شرکت تعاونی باید هزینه ای را که از سوی قانون کشور مصوب شده است بپردازید. حتما این موضوع را نیز می دانید که ثبت شرکت های مختلف از جمله شرکت تعاونی نیازمند زمان و حوصله می باشد. بنابراین زمانی که برای ثبت شرکت تعاونی مراجعه می کنید باید انتظار زمان طولانی مدتی را داشته باشید زیرا ثبت چنین شرکتی به صورت رسمی طول خواهد کشید. از آن گذشته شرکت تعاونی پس از ثبت می تواند فعالیت هایی مثل گرفتن وام و انجام انواع فعالیت های قانونی را داشته باشد. هم اکنون شما عزیزان می توانید برای راه اندازی و ثبت شرکت تعاونی به مشاوران متخصص و باتجربه مراجعه نمایید تا مراحل و فرآیند ثبت شرکت را به درستی طی نموده و به سرانجام برسانید.