در این قسمت تنها میخواهم به یک مورد اشاره کنم و آن هم محتوا (Content) است. اگر مقاله ای که 300 بک لینک به آن اشاره می کند و سپس به سایت یا صفحه شما لینک می دهد، می توانید تقریباً تضمین کنید که یک بک لینک بسیار قدرتمند دریافت کرده اید. بک لینک ها در استراتژی سئوی خارج از صفحه بسیار مهم هستند. به همین دلیل بسایر مهم است که پروژه سئو سایت خود را به شرکتی بسپارید که ارتباطات زیادی با سایت های کیفیت بالا و مرتبط دارد.

 
اینفوگرافیک یکی از محبوب ترین روش ها برای بالا بردن ترافیک وب سایت شما و بک لینک سازی های با ارزش است. نوشتن مقالات بسیار با کیفیت: تولید محتوای خوب و با کیفیت برای هر وب سایت مساله مهمی است که در دریافت بک لینک هم تاثیر دارد. یک مثال خوب از بک لینک که معمولاً ترافیک یا رتبه بندی ندارند، بک لینک PBN است و همه ما می دانیم که پیوندهای PBN در صورت استفاده هوشمندانه می توانند بسیار اثر گذار باشند. اصول نوشتن سئو را رعایت کرده باشد تا از نظر رتبه بندی گوگل جایگاه و مقام خود را پیدا کند و از همه مهم تر اینکه چنان جذاب باشد که مخاطب را به خود جذب کرده و چنان هوشمندانه و دقیق نوشته شده باشد که فکر و ذهن او را درگیر خود کند. 
 
قبل از اینکه به این عوامل دیگر بپردازیم، ابتدا کمی در مورد مثلث ارتباط، اعتبار و قدرت بپردازیم. اعتبار کمی پیچیده تر از ارتباط است، اما عموماً با قدرت کلی مشخصات بک لینک یک دامنه همراه با عوامل مبهم تر مانند اعتماد تعیین می شود. به یاد داشته باشید که انتخاب سایت معتبری که با حوزه فعالیت شما بیگانه است، نتیجه مثبتی را در پی ندارد. اگر از اهمیت ارتباط موضوعی بالایی برخوردار است، ممکن است اهمیت ندهید که چقدر اعتبار یا قدرت دارد.
 
در یک دنیای ایده آل، همه بک لینک های شما دارای مقادیر بالایی از هر سه عامل هستند. پس از آن، پیشنهاد میکنیم با مطالعه کتاب رایگان «آموزش بک لینک سازی با تکنیک های کلاه سفید» در وبسایت آکادمی، دانش خود را کامل کنید. سئو کلاه خاکستری Gray Hat SEO به تکنیک هایی گفته می شود که برای بهبود رتبه به نوعی عمل می کنند که از نظر گوگل طبیعی به نظر برسند. فروم ها از جمله بخشهایی از وبسایتها هستند که به هدف ایجاد یک شبکه تعاملی بین کاربران ایجاد شدهاند. ۳- مهم تر از همه این که سایت مقصد باید مرتبط با حوره فعالیت خود شما باشد به ویژه اگر هدف شما از نوشتن رپورتاژ آگهی، جذب مشتری باشد چون در این صورت بهتر می توانید به مخاطبان هدف خودتان نزدیک تر شوید.
 
قبل از خرید بک لینک ارزان، سایت هدف را به صورت دقیق آنالیز کنید. اگر قصد خرید و درج رپورتاژ آگهی را دارید نکات زیر را رعایت کنید: - در صورت امکان از موضوعات روز و ترند برای محتوای رپورتاژ خود استفاده کنید. اگر اخیرا پست مهمان یا رپورتاژ آگهی درج کرده اید، ممکن است مدتی طول بکشد تا گوگل آن را ایندکس کند. همچنین بیشتر این سایت ها اجازه درج لینک پروفایل را نیز دارند و به این صورت می توانید بک لینک رایگان دریافت کنید. این مقاله نحوه تعیین کیفیت بک لینک را بر اساس سالها تجربه و همچنین تصورات غلط رایج در مورد ارزیابی کیفیت بک لینک را توضیح می دهد.
 
همچنین تعداد لینک های فالو خروجی هر صفحه هر چه کمتر باشد، بک لینک از آن صفحه قدرت بیشتری دارد. قطعا میخوره توی ذوق مخاطب و خیلی سریع صفحه سایت شما رو ترک میکنه و این یعنی ضرر! یک اشتباهی که ممکن است رخ دهد این است که تنها بک لینک هایی ارزشمند هستند که توسط این ابزارها نمایش داده شوند. اکثر افراد به داده های تصویری نسبت به داده های متنی علاقه بیشتری دارند، به همین دلیل تقاضا برای اینفوگرافیک به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.
 
بک لینک های با انکر تکست کلمه کلیدی تاثیر زیادی دارند، اما شما نمی توانید تنها از از آن ها استفاده کنید و انتظار موفقیت در سئو سال 2021 را داشته باشید. اما این ممکن (طبیعی) نیست. منتشر کنندههای رپرتاژ برای این کار هزینه دریافت میکنند اما اگر بخواهید بدون هزینه بکلینک بسازید، میتوانید وبلاگ یا حتی وبسایت خود را بسازید.
 
در این سایت عضو شوید نام وبلاگ خود را وارد کنید اطلاعات خود را بنویسید. شما باید مطمئن شوید که تمام بک لینک های قدرتمند شما در نهایت ایندکس می شوند. قبل از هر چیزی باید مطمئن شوید بک لینک شما توسط موتور جست و جو کشف و ایندکس شود. اگر محتوای شما لینک های ارگانیک از وبسایت های دیگر دریافت کند، آن محتوا به طور طبیعی در موتور های جست و جو رتبه ی بالاتری خواهد داشت. تاثیر بک لینک ها در سئو خارجی کم نشده است؛ بلکه سخت گیری گوگل روی بک لینک ها بیشتر شده و فقط بک لینک های با کیفیت می توانند تاثیر خوبی روی سئو سایت شما داشته باشند. سوم : محتوای خبر با توجه به نوع مخاطبان وبسایت منتشر کننده تهیه شود تا تاثیر گذاری بیشتری داشته باشد . اما همانطور که قبلاً بحث کردیم، لازم نیست که هر پیوندی مرتبط ترین پیوندی باشد که تا به حال وجود داشته است.