مهریه همزمان با انعقاد وصلت در مدرک رسمی مدرک وصلت (نكاح کلمه عربي پيمان زناشويي است) ثبت خواهد شد. ناگفته نماند که توجه در انعقاد قرارداد ( اعم از مبایعه نامه، اجاره نامه، قرارداد مشارکت در ساخت و … ) و رعایت و پیش بینی موارد و نکات حقوقی و قانونی، از بروز بسیاری از مشکلات و اختلافات جلوگیری می نماد. قرارداد وکالت طلاق از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، چرا که شروع یک رابطه جدید حقوقی است. تشریفات آیین دادرسی کیفری و بخش نامه های سازمان های زیر نظر دادستانی همچنین آرای وحدت رویه در امور کیفری، همه و همه، برای وکیل کیفری بسیار اهمیت دارد. این نظر نیز مانند استدلال پیشین معتقد است دلالت قرائن میتواند مستند حق توکیل وکیل دوم و نهایتاً تعاقب وکلا باشد امّا به مانند دیدگاه پیشگفته برای فرضی که حق توکیل به صورت مطلق اعطا شده و قرینهای اعم از حالیه یا مقالیه در آن وجود ندارد پاسخی ارائه نمیدهد. مقصود از حق الوکاله مبلغی است که موکل بابت به نتیجه رسانده پرونده به وکیل می پردازد در امور کیفری نیز به مانند تمام پرونده هایی که به وکلا ارجاع می شود اساس پرداخت هزینه بر مبنای توافق می باشد و در صورتی که در این زمینه توافقی حاصل نشود بسته به خدمتی که وکیل ارائه داده است از قبیل: مشاوره، تنظیم شکایت نامه، مطالعه پرونده و دفاع از موکل در تمام مراحل هزینه ها متفاوت بوده و آیین نامه برای هر خدمت مبلغ متفاوتی را تعیین نموده است و این هزینه بسته به این دارد که دعوا مالی بوده یا غیرمالی.
 
یک وکیل از لحاظ اخلاقی باید هویت و آبروی هر دو طرف را در نظر داشته باشد و ببیند آیا واقعا خلافی صورت گرفته است یا نه و نباید بگذارد حق کسی ضایع شود. زن در صورتیکه وکالت در طلاق داشته باشد برای اجرای آن حتما باید برای مرد وکیل بگیرد و برای خودش هم اگر وکیل بگیرد دیگر نیازی به حضورش نمیباشد. باشد، دو طرف هر یک تا سه وکیل هم اختیار میکنند. قبولی در آزمون کانون وکلاء، که اصولاً روز جمعه ی اولین هفته ی آذر ماه هر ساله برگزار می گردد. وکیل به فردی گفته می شود که در آزمون یکی از این دو مرکز پذیرفته شده، دوره آموزشی کارآموزی را با موفقیت طی نموده و در نهایت، پروانه وکالت خود را از یکی از این دو نهاد اخذ نموده است. وکیل پرونده کیفری کسی است که تمام زمان خود را صرف کسب تجربه و تخصص در زمینه کیفری و جنایی کرده است تا موکلی که به او خسارت جانی یا مالی وارد شده با اطمینان به او مراجعه کند. نکته ای که در اینجا نیاز به بیان دارد این است که در پرونده هایی که وکیل تسخیری برای آنها تعیین می شود حق الوکاله براساس تعرفه تعیین می شود و این هزینه توسط شاکی یا متهم که از خدمت وکیل استفاده کرده است پرداخت نمی شود بلکه از محل اعتبارات قوه قضاییه قابل پرداخت می باشد.
 
بنابراین تمام افراد خانواده در برابر یکدیگر از حقوق و تکالیفی برخوردارند که برخی با کوتاهی در انجام این تکالیف و حقوق در برابر اعضای دیگر خانواده منجر به بروز دعاوی خانوادگی میشود، در نتیجه پیامدهای خوبی را نمیتواند در سطح جامعه داشته باشد، بهطوری که قانونگذار برای حل اختلافات خانوادگی قوانین و مقرراتی را تحت عنوان قانون حمایت خانواده برای آن وضع کرده است؛ در نتیجه با بروز مشکلات روزافزون، اختلافات مختلف و پیچیدگی دعاوی خانوادگی، وجود یک وکیل خانواده در هر خانواده ضروری است. اصول حقوقی به عنوان قواعد حاکم بر زندگی اجتماعی، باید از ویژگیهای فردی خالی باشند و آنچه بااهمّیّت است «این است که قاعدة حقوقی در هنگام وضع، مقیّد به فرد یا اشخاص معیّن نباشد و مفادّ آن با یک بار انجام شدن از بین نرود» (حجّتی، ۱۳۸۵: ۱۰۱). در خصوص امور کیفری که معمولاً با جان و مال و حیثیت اشخاص در ارتباط می باشد و معمولاً تنش و استرس نگرانی بیشتری برای اشخاص درگیر ایجاد می نماید، حضور وکیل باعث آرامش خاطر موکل خواهد شد . • بیشتر اشخاص به مراجع قضایی نرفته اند و با مراحل آن هم آشنایی ندارند پس بهتر است برای پیشبرد پرونده خودشان از کمک وکیل پایه یک دادگستری برای طلاق استفاده کنند.
 
وکیل خانواده چگونه در طلاق به زوجین کمک می کند ؟ به روز بودن و تحقیق و مطالعه برای وکیل کیفری با تجربه هم امری ضروری و لازم است. بنابراین ما در این تحقیق به جایگاه حقوق بزه­دیده در حقوق اسلام، قانون آیین­دادرسی کیفری مصوب 1392 و اساسنامه دیوان کیفری بین المللی در سه مبحث و در آخر در نتیجه گیری به مقایسه جایگاه این حقوق در این نظام­ها، خواهیم پرداخت. نباید فراموش کرد که قاضی نیز بمانند ما اشتباه می کند. خوشبختانه در کشور ما مشاوران حقوقی هستند که کاملا بر تمامی مسائل مربوط به حقوق خانواده تسلط کامل دارند و می توانند در بعضی مواقع که شما نیاز فوری به مشورت با یک مشاور حقوقی دارید آنان سریعا به شما پاسخ دهند و تمامی راهکارهای حقوقی را به صورت تلفنی در رابطه با حل مشکل به شما ارائه می کنند. موارد بالا از عناوینی هستند که ایرانیان خارج از کشور شاید با آن درگیر شوند. با کمترین هزینه و کوتاه ترین زمان موکل را به حقوقش برساند. گروه وکلای داداپ این امکان را فراهم نموده است که کاربران بتوانند از خدمات حضوری و غیرحضوری وکلای مجموعه با کمترین هزینه استفاده نمایند. با این توضیح وکلای مختلفی را میتوان به عنوان بهترین وکلای ملکی در نظر گرفت.

منبع: